Balti medžiai
 

Balti medžiai

“Amžinai balti kaip Elsvorto žemė. Įšalę laike. Nepavaldūs metų laikų tėkmei. Tiesiog negyvai balti. Juodųjų paukščių namai. Apatiški, kvėpuoja sparnų mostais, kurie tapę jų akimis, geria jų didybę ir pasmerkia sunykti.”

Tęstinis projektas pradėtas kurti 2020 metų Nidoje plenero "Uždaros teritorijos" metu. Pirmosios fotografijos kurios jau buvo publikuotos viešoje erdvėje ir praėjo į finalą tarptautiniame konkurse Siena Drone awards 2021, bei pateko į Lietuvos spaudos fotografijos 2021 konkurso fotopasakojimo kategoriją.

Kormoranai – invazinis paukštis, kuris daugiau vertinamas kaip kenkėjas tačiau ar tikrai šis paukštis gali būti tik kenkėjiškas? Niekas nėra kalbėjęs apie kormoranų teigiamą poveikį gamtos ratui. Mano kaip menininko akimis šis paukštis sunaikina viską aplink save. Nelieka jokių diskusijų. Prie ko prisiliečia kormoranai- sustingsta amžiams, tampa mirtimi, sunyksta. Žmonės važiuoja šimtus kilometrų norėdami pamatyti kaip atrodo kormoranų sunaikinta gamta. Tačiau niekas nėra sukūręs fotografijų serijos paukščio žvilgsniu apie paukščius kurie iš esmės jau tapo Neringos ornitologiniu veidu.

Projekto įdėja - atlikti tyrimą apie kormoranų invaziją Lietuvoje. Išsiaiškinti gyvenimo peripetijas kolonijose Juodkrantėje, Ožkų rage ir kitose Neringos vietose. Kartu noriu vizualiai sutapatinti surinktas žinias iš vietinių bei gamtininkų ir pateikti visą informaciją siedamas su vaizdu. Supažindinti su paukščių rūšimi per meninę fotografiją bei žmonių pasakojimais kurių kasdienybėje kormoranai yra savaime suprantamas reiškinys.

Krepšelis

Krepšelis tuščias.